Nieuws

WHC/HERCULES MOET DIEP GAAN TEGEN OPVALLEND STERK TACHOS

AD SPORT / Peter Lotman - Het kostte de nodige moeite, maar WHC/Hercules heeft opnieuw een aanval op de koppositie afgeslagen. In Waalwijk klopte het team van coach Wesley Hage het opvallend sterk spelende Tachos met 28-31. De Hagenaars moesten heel diep gaan, want de zege kwam pas in de slotminuut tot stand door treffers van Tim Frenk en Man-of-the-Match Koen Houdijk.

Bij 25-29, zes minuten voor het einde, leek de buit binnen voor WHC/Hercules, maar de thuisclub perste er nog een slotoffensief uit. Dat resulteerde in 28-29, waarbij de Haagse ploeg doelman Lars Hemmes extra dankbaar mocht zijn. Hij stopte op dat cruciale moment een strafworp van Nick Veltman en vervolgens ook nog een andere vrije kans. Precies op het juiste moment nam coach Hage met minder dan een minuut op de klok een time-out. Een sterke tactische zet, want zijn team stelde vervolgens via Frenk en Houdijk de overwinning op de valreep veilig.

BESLISSING PAS IN DE LAATSTE MINUUT NA SPANNEND DUEL

Vreugde derhalve bij de Haagse spelers en hun aanhang, maar gelijktijdig moesten toch ook de complimenten gaan naar de Waalwijkse opponent. Het team van trainer/coach Frank van Ommen speelde een uitstekende wedstrijd waarbij vooral het aanvallende combinatiespel van hoog niveau was. Een belangrijke rol daarin was weggelegd voor Christiano Olivacce die, net als in zijn vroegere tijd bij Quintus, liet zien dat hij nog steeds over veel spelinzicht en technisch vermogen beschikt. Zijn subtiele aanspelen naar de cirkelloper was de Haagse defensie vaak te machtig. Ook zijn mede-opbouwer Nick Veltman deed weer van zich spreken met zijn dreiging richting het vijandelijke doel én met zijn schotkracht.

BEHOORLIJK LASTIG

WHC/Hercules had het dus de hele partij behoorlijk lastig met de vlotte combinaties van Tachos. Geen moment kwam de ploeg echt los van de tegenstander. De tussenstanden 7-7, 13-13 en 14-15 (rust) toonden al aan, dat de Hagenaars nog een pittige tweede helft tegemoet zouden gaan.

Dat bleek ook wel toen elke doelpunt van de koploper werd beantwoord met een tegentreffer. Even nam het Combinatieteam een wat ruimere voorsprong door fraaie treffers van de sterk spelende Jari van de Moosdijk en de eveneens uitblinkende Dénis Kemp. Het jeugdig talent Kemp moest de licht geblesseerde Jonah Baak vervangen en de junior deed dat met overgave. Zowel aanvallend als verdedigend stond hij zijn mannetje en dat verdiende een groot compliment.

De 18-20 voorsprong (fraaie break van Sten Maas), daarna de strafworp van Luka Furth (19-21) én de treffer van keeper Lars Hemmes in het lege doel deden bij 19-22 vermoeden dat WHC/Hercules definitief zou doordrukken. Maar Tachos gaf zich nog lang niet gewonnen en met bekeken doelpunten van Olivacce en strakke schoten van Veltman kwam het terug tot 24-26 en 25-27. Ook de Waalwijkse doelman Bram van Grunsven hield in die periode zijn ploeg op de been met sterke reddingen.

Dat was het sein voor de Haagse ploeg om er een schepje bovenop te gooien en door Ziggy Eijsenring (2x), Koen Houdijk en Stan Zwinkels werd het 25-29. Klus geklaard, dachten de supporters, maar vervolgens kwam de ploeg toch nog even in de gevarenzone. Met de spannende ontknoping, zoals beschreven, die uiteindelijk leidde tot de 28-31 overwinning.

TEMPO TE LAAG

Coach Wesley Hage over de zwaar bevochten twee punten: “Het was niet altijd even goed, maar Tachos beschikt over een sterke ploeg. Dan ben ik toch tevreden, dat wij de partij over de streep hebben getrokken. Het tempo was vaak te laag en we hadden meer dynamiek moeten tonen bij de aanvallende acties. Maar al met al een verdiende overwinning, waardoor we met een goed gevoel zaterdag richting de derby tegen Hellas kunnen gaan.”

WEDSTRIJDRAPPORT
Amusementswaarde (****): Beide ploegen zorgden met soepel lopende combinaties voor het nodige kijkplezier. Ook het spannende scoreverloop maakte de partij de moeite waard. Tachos lijkt met een prima spelopvatting duidelijk de weg omhoog te hebben gevonden. WHC/Hercules verdiende het compliment, dat het ondanks de wat stroeve momenten tóch kans zag om steeds op voorsprong te komen en het duel in Haags voordeel te beslissen.
Scheidsrechters (****): André Hommen en Laurens van Kessel floten een uitstekende wedstrijd. De voordeelregel was perfect en vooral ook Tachos had daar met het gevaarlijke cirkelspel veel profijt van. Ze hadden de partij volledig onder controle en hoefden slechts drie tijdstraffen uit te delen. De arbitrage droeg in belangrijke mate bij aan het soepele verloop van het duel.
Man-van-de-Wedstrijd: Bij Tachos viel Christiano Olivacce die eer ten deel. Koen Houdijk kreeg die titel bij WHC/Hercules. Olivacce voor zijn bekeken passjes als spelverdeler en zijn doelpunten. Houdijk vanwege zijn treffers, maar vooral ook vanwege zijn gedreven spel en aanvallende impulsen.
Doelpunten WHC/Hercules: Koen Houdijk (6), Jari van de Moosdijk (6), Dénis Kemp (5), Tim Frenk (5), Ziggy Eijsenring (2), Stan Zwinkels (2), Marijn van de Ree (2), Sten Maas (1), Luka Furth (1) en Lars Hemmes (1).
Doelpunten Tachos: Nick Veltman (8), Christiano Olivacce (6), Thyme Vromans (4), Joep Hamers (3), Jochem van Essen (3), Bram van Roon (2), Tim de Laater (1) en Tim van Olst (1).

cover foto 1: Koen Houdijk, man of the match bij winnende WHC/Hercules, foto archief HSP / Patrick Dolkens

foto 2: Christiana Olivacce scoorde zes keer voor Tachos, foto archief HSP / foto Reza

Deel dit bericht