Niels Versteijnen, een ‘gewone Nederlander’ zonder sterallures
Door Matthias Steinhoff – Een donderdagmiddag, vlak voor zijn atletiektraining met trainer Uwe Wilts, praat ik met Niels Versteijnen. Spieropbouwende training, heet dat in jargon. Niels, een aardige, jonge persoon, zonder sterallures en arrogantie. Hij is helemaal zichzelf en zal zeker zijn weg vinden. Is het niet in het handbal dan toch zeker in het maatschappelijke leven. Anders gezegd: vanuit Duits oogpunt bekeken is Niels een gewone Nederlander…..
Foto Agentur 54 Grad / Felix König
Sinds januari 2020 speelt de toen 19-jarige voor VfL Lübeck-Bad Schwartau. SG Flensburg-Handewitt waar Mark Bult assistent-trainer is, was de club die hem anderhalf jaar eerder bij Tachos wegplukte. Maar de club adviseerde Niels om toch wat meer wedstrijdervaring op te doen omdat dat bij de eerste ploeg bijna onmogelijk was. “Flensburg stelde voor om dat bij VfL te doen, daar hebben ze een samenwerkingsverband mee. Dus kreeg ik speelrecht bij twee clubs als het ware.” Contract bij Flensburg tot einde seizoen, spelen bij Lübeck. Maar vorig seizoen kwam hij slechts zes keer in actie vanwege de corona-uitbraak. Lockdwon, break tot juli die hij thuis doorbracht met zijn ouders.
Goed opgevangen
“Vanaf het begin voel ik me goed ontvangen en verzorgd bij Lübeck,” opent hij. “Ik voel me erg op mijn gemak. Geweldige groep, leuk om mee te trainen en te spelen. Maar ook de staf rond de ploeg is geweldig!”
Vanaf juli was hij volledig betrokken bij de voorbereiding en is hij zelf best tevreden over zijn prestaties. Het is in ieder geval zo dat hij in op de rechter opbouwpositie zichzelf als de hoofdspeler ziet en in alle duels tot nu toe zeker 40 tot 50 minuten speelt. “Helaas ging de eerste competitieduels tegen Gummersbach en Dessauer verloren. "Nu goed voorbereiden op het thuisduel tegen Eisenach," klonk het een dag voor de ontmoeting. Dat duel leverde inderdaad de beoogde twee eerste punten op.
Oranje
Achteraf gezien was hij blij dat hij die tussenstap heeft kunnen maken met het oog op de uitgebreide selectie van Oranje voor de EK-kwalificatiewedstrijden komende maand. “Ik hoop natuurlijk bij de wedstrijdselectie te komen voor de duels tegen Turkije en Polen,” geeft hij aan. Het is zijn doel om zich verder te blijven motiveren voor de nationale ploeg en daar uit te groeien tot een vaste waarde. Bij de club heeft hij de mogelijkheden zich verder te ontwikkelen. “Natuurlijk wil ik ook mijn positie bij VfL bevestigen. Op middellange termijn wil ik natuurlijk weer in de eerste Bundesliga spelen.”
Ommekeer
Het duel tegen Eisenach werd in een 32-21 zege omgezet. Niels begon op de bank, kwam na ongeveer tien minuten het veld op bij een 1-5 achterstand, met de Zweed Carl Löfström als spelverdeler. Eigenlijk begon vanaf dat moment pas de wedstrijd voor Schwartau, kun je achteraf stellen. Niels scoorde 4 doelpunten en had een aantal mooie assists richting de cirkel. Fabuleus en des te opmerkelijker zijn break out: gezien zijn grootte een magnifieke actie!
Maar ook defensief liet hij een sterke indruk achter. “Dat was tot voor kort nog een zwak punt van mij,” is hij eerlijk. Met de aanstaande interlands van Oranje in het vooruitzicht goed om te weten.
cover Actie van Niels Versteijnen in het duel tegen Eisenach
foto Agentur 54 Grad / Felix König