Nieuws

DRAMA: MIKKEL HANSEN VERKEERDE IN LEVENSGEVAAR; NU KAN HIJ NIET MEER

Bron: RTL.de – Wereldhandballer Mikkel Hansen(35) heeft dringend behoefte aan een pauze! De diagnose: stress. De Deen moet zich daarom voor onbepaalde tijd ziek melden, kan zijn geliefde sport actueel niet uitoefenen, Zijn gezin, de artsen en zijn club staan volledig achter hem.

‘Samen hebben we de enig juiste keuze gemaakt’

Hansen is met ziekteverlof vanwege stresssymptomen en zal voor onbepaalde tijd out zijn, zo maakte zijn club Aalborg Handbold woensdag bekend. "Samen hebben we de enige juiste keuze gemaakt, waarbij we ons er volledig op richten dat Mikkel de tijd en professionele ondersteuning krijgt die hij nodig heeft om te herstellen", aldus algemeen directeur Jan Larsen. Of en wanneer Hansen terugkeert, is momenteel volledig open.

De stemming bij Hansen zou eigenlijk geweldig moeten zijn. Met het nationale team van Denemarken heeft hij eind januari voor de derde keer op rij WK-goud gewonnen. Verrassend genoeg zat de superster niet in de selectie van Aalborg in de eerste competitiewedstrijd na die finale. Nu is de reden duidelijk: het gaat niet goed met Hansen. Geen wonder, want ook hij heeft een heel moeilijk jaar achter de rug.

Hansen vreesde zelfs voor zijn leven

In het voorjaar van vorig jaar verkeerde Hansen zelfs in levensgevaar. Na terugkeer van een knieoperatie kreeg de Deen last van flebitis (aderontsteking) en een longembolie. Absoluut schokkend nieuws destijds! Hansen - op dat moment nog in dienst van Paris Saint-Germain - was vele maanden out en moest anti-bloedstollende medicijnen slikken.

Maar dat is niet de enige reden voor de nu dringend noodzakelijke pauze. “Het was een hectisch jaar voor Mikkel met dat bloedstolsel in het voorjaar van 2022, die na tien succesvolle jaren in het buitenland met zijn gezin naar Denemarken terug keerde. Dat vroeg veel energie, terwijl hij voortdurend de focus ook op zichzelf legde tijdens die verhuizing afgelopen zomer waar de voorbereiding op bij zijn nieuwe club en de nationale ploeg parallel liep,” beaamt Larsen.

Het falen van de handballer van wereldklasse weegt zwaar

Het nieuws is een zware klap voor Denemarken en Aalborg: Hansen behoort tot de beste ter wereld op de linker opbouwpositie. De wereldhandballer van 2011, 2015 en 2018 keerde afgelopen zomer na tien jaar terug naar zijn Deense thuisland. Hij leidt met Aalborg de Deense competitie en staat op het punt door te gaan naar de knock-outrondes van de Champions League. Maar voorlopig is de bal taboe.

cover Toen was alles nog oké: Luc Steins en Mikkel Hansen bij PSG

foto club

Deel dit bericht